ADIOPOMETRIA ULTRASONOGRAFICZNA OBRAZOWANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Jedno z niewielu takich urządzeń na Śląsku!

Przy pomocy technologii ultradźwiękowej 2D obrazujemy stan tkanki podskórnej, dzięki czemu możemy obserwować rzeczywiste zmiany tkanki tłuszczowej oraz przyrost tkanki mięśniowej w obrębie obszaru ciała, który nas interesuje. 

Urządzenie wykorzystuje działanie fali ultradźwiękowej przechodzącej przez płaszczyznę różnych tkanek dzięki czemu wynik badania informuje nas o morfologii warstw tkankowych: SAT (tkanka tłuszczowa podskórna), DAT (tkanka tłuszczowa trzewna) i tkanka mięśniowa.

Urządzenie to umożliwia z największą precyzją na określenie grubości tkanek. Podstawowa analiza obejmuje 5 punktów. Dodatkowo można do analizy włączyć wybrane przez pacjenta grupy mięśniowe – kończyny dolne, plecy, pośladki, kark etc.

Raport z badania, który pacjent otrzymuje zawiera m.in.:

- zdjęcia z badania, z zaznaczeniem punktów pomiaru

- grubość tkanki tłuszczowej SAT [mm]

- grubość tkanki tłuszczowej DAT [mm]

- grubość tkanki mięśniowej [mm].

Powtarzanie analizy w czasie pozwala na porównanie i ocenę zmian w grubości tkanki tłuszczowej w punktach pomiarowych. Dodatkowo urządzenie pozwala na analizę wybranych grup mięśniowych, ich wizualizację i ocenę zmian ich wymiarów w czasie.


Dla kogo kierowane jest badanie?

Przede wszystkim dla osób u których nie możemy wykonać analizy składu masy ciała metodą bioimpedancji, czyli standardową metodą dostępną w większości gabinetów dietetycznych. Czyli dla osób z rozrusznikiem serca, metalowymi implantami, u kobiet w ciąży, małych dzieci. Ponadto, ze względu na możliwość oceny zmian tkankowych w czasie będzie to idealne badanie dla sportowców, osób w trakcie lub/i po rehabilitacji i wszystkich trenujących.

Lemon - terapia i profilaktykaGabinet

40-168 Katowice, ul. Klonowa 41
(główne miejsce konsultacji pacjentów - na furtce napis „Acuart")

rejestracja pod nr. 796 517 922
lub poprzez kalendarz elektroniczny 
www.znanylekarz.pl - Katarzyna Martela-Tomaszek

konsultacje: środy i piątki

Katarzyna Martela - Tomaszek - ZnanyLekarz.pl